الجمعة. ديسمبر 13th, 2019

إعلان أسماء المقبولين بالورش والمحاضرات العملية – الدورة 26

ورشة الاخراج

Making Dance Theatre Workshop (Directing)

15-17 September room 215 الفلكي

1- Mohamed Adel Ahmed Mohamed
2- Yousef Samir Ahmed
3-Dalia Mohamed Abdelghani
4-Begad Essam Ahmed Mahmoud
5- Said Tarek Madkour
6- Aya Ihab Youssef
7- Yasmine Abdallah Mohamed
8-Ahmed Said Hamed
9- Osama Abdelmenim Shaker
10- Iman Hussein Ragab
11- Zeinab Abdelaziz Abdelkader
12- Hala Shehata Refaat
13- Salma Amr Salah
14- Jasmine Mahmoud Mostafa
15- Walid Abo Steit
14-Tamer Gerges Samuel
15-Mahmoud Salah Abdo Ali
16-Abdelrahman Gamal
17-Ahmed Mohamed Medhat Abo Elata
18-Mohamed Adel Yousef Mohamed

ورشة مشروع كومبجينجو اسماعيل

  Kumbe arts project workshop

 16-19 September مركز الابداع قاعة الرقص   

1- Ibrahim karmany Ibrahim
2- abed el gendy
3-Mona abo Daif
4-Mokhtar eldinary
5- Ahmed Hosny El Sayed
6- ahmed saeed Hussein 
7- HAdy Ahmed
8- Ahmed Mohamed Mahmoud Mohamed
9- Mohamed Mostafa
10- Osama Ibrahim
11- Mo’man Moahmed Salem
12- Amina Husiny Sayed
13- Arig Raad Moahmed
14- Rasha Haky ElWakeel
15- Mohab Ahmed Mohamed
16- Hala Hassan Amam
17- Shaza Sherif

محاضرة المسرح الغنائي

Acting Master Class

12 September مسرح ايوارت

1- Ali Gehad Ali Balout
2- Andrew Emile William
3-Kyrolles Mohem Mounir
4-Hussein Ahmed Elshafei
5- Natalie  Andrea Louis
6- Hana Afifi
7- Adel Zein Elabedeen
8-Amir Amir Elzarakani
9- Ehab Shawy
10- Rula Zaki
11- Shaimaa Mohamed Fawzy
12- Gamila Mohamed Khaled
13- Aliaa Khaled
14- Ahmed Amro Morsi
15- Samar Tareq Mohyee
16-Donia Medhat
17-David Morcos
18-Yohanna Sami
19-Mohamed Adel Youssef
20-George Gamal
21-Laila Ashraf
22- Laila Ghaleb
23- Amr Ghali Khalil
24- Karim Arafa
25- Nadeem Soliman
26- Rehab Shalaby

ورشة الدراماتورج

Dramaturgy workshop

 11-15 September المجلس الاعلى للثقافة قاعة الآداب  

1- Mohamed Adel Ahmed
2- Hossam Younis Saad
3-mohamed soury
4-Dalia kamal
5- mariana nashaat
6- ahmed saleh ahmed Mohamed
7- emad abd el tawab abd el Fattah
8-lobna magdy abdel wahab
9- amar sabry abd el hady
10- amina talaat elsaid
11- dana amr Mahmoud
12- reem Mohamed moktar
13- Mohamed dasouky sayed
14- nesreen ahmed nour
15- omar tawfik
 

ورشة الاضاءة

Lighting Workshop

16-18 September مسرح الفلكي

1- Basma Ahmed Elsayed
2- Salvatory Kataldo
3-Mahmoud Maher Elghareeb
4-Ezz helmy
5- Loai Ahmed Ali
6-Salah Abbas Mohamed
7-Abdelrahman Ashraf Moustafa
8-Yostina Adel
9- Dina Mohamed Mahmoud
10- Mai Mohamed Salem
11- Heba Mohsen Abdelfatah
12- Sahar Hesham Sayed Ahmed
13- Hossam Hassan Abo Elela
14- Hanan Karam Abdelfatah
15- Nada Khaled Elsayed
16-Kholoud Mohamed Abdellatif
17-Alaa Mostafa Ahmed Ahmed
18-Mohamed Reda Ibrahim
19-Hala Gamal Abdelfatah
20-Hagar Alaa Eldin
21-Salma Hosny

ورشة التعبير الشعري للجسد

THE BODY AS A PATH TO POETRY (Sebastien Brottet Micheal)

قاعة هاورد الجامعة الامريكية التحرير

16-18 September

1- Maher Sobhy Saleh
2- Iman Samir Abdelqader
3-Shahd Farouq Ahmed Shehab
4-Yasmine Mohamed Gomaa
5- Yasmine Imam Ahmed Besheer
6- Nourhan Mohsen Sarhan
7- Mirrete Taher Qabeel
8-Mohamed Mostafa Darwish
9- Shahd Roshdy Omar
10- Ayman Morgan
11- Mona Soliman
12- Asia Soliman
13- Hassan Mostafa Elgayar
14- David Berty
15- Ezz Eldin Hafez
16-Mohamed Adel Abdelsalam
17- Marina Magdy Bedir
18-Ahmed Yehia Mahmoud Awad
19-Mohamed Samir Abdelfatah
20 – khaled shaaban

ورشة ذاكرة الفضاء و الجسد

 Chiemi Fukumori

11-15 September قاعة الرقص

1- Mohamed Adel Abdelsalam
2- Ahmed Mohamed Mahmoud
3-Mona Soliman
5- Maya Maher
6- Marwa Eid
7- Hala Salah Eldin Marzouk
8- Rowan Ibrahim Ghareeb
9- Yasmine Samir
10-  Salwa Mohamed Kareem
11- Ahmed Essam Eldin Ahmed
12- Mohamed Ashraf
13- Mohamed Mohamed Tarek Zenhom
14- Asia Ali Soliman
15- Iman Samir Abdelkader
16-Ezz Eldin Hafez
17-Mirette Mousa
18-Maha Hamdy
19-Hossam Eldin Kamel
20-Ahmed Ibrahim Eldesouki
21-Abed Elgendy
22-Mokhtar Eldeniry
23-Yasmine Mohamed Gomaa
24-Mona Abo Deif
25-Aly Kamalo
26-Yasmine Imam Beshir
27- hala hassan amam
28 – rasha elwakil
29 – moheb ahmed
30- arig raad

محاضرة التمثيل و الاداء و الحركة

Acting Master Class

12 September مسرح ايوارت

1- Ali  Gamal Ali
2- Salwa Mohamed Karim
3-Omar Moustafa Hadidi
4-Rowan Emad Farouk
5- Lina Saqr
6- Ehab Shawy
7- Asmaa Ibrahim Said
8-Ahmed Khaled Nasr
9- Akram Moustafa
10- Ahmed Saeed Hussein
11- Ahmed Hosny Elsayed
12- Dalia Mohamed Salah
13- Ibrahim Hussein Selawy
14- Islam Gamal Khalaf Allah
15- Ahmed Saeed Fathy
16-Ahmed Magdy Zaki
17- Rabeh Ahmed Fathi Salem
18- Adel Mohamed Adel
19-Mahmoud Fathy
20-Radwan Mohamed Radwan
21-Nourhan Azab
22-Mohamed Abdelfatah Mahmoud
23- Sondos Moussa
24- Shahd Shater
25- Rehab Shalaby

3 thoughts on “إعلان أسماء المقبولين بالورش والمحاضرات العملية – الدورة 26

  1. Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account
    it. Look advanced to far added agreeable from you!
    By the way, how could we communicate? Saved as a favorite, I really like your blog!
    Ahaa, its pleasant discussion about this piece of
    writing here at this webpage, I have read all that, so now me also commenting at this
    place. http://newground.com

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

اشترك بالنشرة البريدية للموقع

أدخل بريدك الإلكتروني للإشتراك في هذا الموقع لتستقبل أحدث المواضيع من خلال البريد الإلكتروني.

تابعنا على مواقع التواصل الإجتماعي